• bangladeş afganistan hindistan ve pakistan

  .
  şimdi tabi cibuti, bhutan, çad, togo, tanzanya falan gibi olsalar keşke ama bunlar hep emperyalist ülkeler hep süper güç. ama unutma eyy cibuti, dünya 5ten büyüktür.
  1 ... massiveappeal
 • danilo zanna nın türk lirasıyla dalga geçmesi

  .
  bırak dünyayı gezmeyi falan, orta halli laptop alırsan şanslısın.
  4 ... masklavi
 • özel mesaja cevap vermeyen yazar

  .
  görmemiştir aq.
  2 ... monalisanin ifadesiz yuzu
 • benim vergimle maaş alıyorsun un hakaret sayılması

  .
  Doktora sadece bu cümleyi söylediyse ve bundan dolayı ceza aldıysa yazıklar olsun bu sisteme.

  Ifade hürriyetinin kapsamını öyle bir daralttılar ki, yakında ses tonu veya jest- mimik sebebiyle bile birbirini mahkemeye verebilir insanlar.
  10 -3 ... tenet
 • bilimin her sene söylediği sabit yalanlar

  .
  Garantili penis büyütücü krem.
  Yüzde yüz etkili saç serumu
  Kökten uca besleyen Bitki özlü şampuan
  Yaşlanma karşıtı etkisi onaylanmış cilt bakım kremi
  Doğal vitamin kompleks
  Anne sütüyle eşdeğer tamamlayıcı süt
  Nasa'dan korkutan açıklama
  2 ... tromp
 • erkek hemşire yok caiz değil

  .
  Sağlık söz konusu olan. Zaruret halinde caizdir. Hastalık bir zarurettir. Kim demiş caiz değil diye? Caiz değilmiş. Hadi ordan be. işine öyle gelmiş onların. Dini kullanmasınlar. Bu konuda fetvalar açık. Zaruret miktarı Cevaz var. izin var. Müsade var. Kimse cahil değil artık. Herkes neyin ne olduğunun farkında. O zaman neden hemşire olmuş ki? Dinen, Kamu / özel sağlık kurumunda o anda hastaya uygun görevli bulunamadıysa -ki olabilir- zaruret hali doğmuştur. Bahane üretip Faturayı hastaya kesmek yerine -erkek yada kadın- farketmez Görevini yerine getirmekle mükelleftir. Doktor hemşire v.s. kimse artık..

  --spoiler--
  Ancak özür sebebiyle erkeğin veya kadının avret yerine bakılmasında bir sakınca bulunmaz. Örneğin; sünnet için sünnetçinin erkeğin mahrem yerine bakması caiz olduğu gibi, hastalık halinde de bu caiz olur. Yine doğum sırasında ebe, kadının mahrem yerlerine bakar, zarûret halinde kadın doktor bulunmayınca erkek doktor da kadının tedavisinde bulunabilir. Çünkü Hz. Peygamber (asm) doğum sırasında ebenin hazır bulunmasına ve gerektiğinde doğuma şahitlik yapmasına cevaz vermiştir. Bu durum bakmayı da kapsar. (es-Serahsî, a.g.e., X /156).

  es-Serahsî (6. 490/1097), kadının erkek tarafından tedavi ve muayenesi konusunda şöyle der:

  "Kadında çıkan bir çıbanı tedavi edecek bir kadın (doktor) bulamaz, başka bir kadına tedavi şeklini öğretmek de mümkün olmaz ve hasta kadının ölmesi veya bitkin hale gelmesi yahut dayanamayacağı bir acının meydana gelmesi söz konusu olursa, bu yaranın bulunduğu yer dışında kadının örtünmesinde, sonra onu bir erkeğin tedavi etmesinde bir sakınca yoktur. Bu erkek, gücünün yettiği ölçüde yaranın bulunduğu yer dışındaki kısımlardan gözünü sakınır. Çünkü bir cinsin diğer cinse bakması daha ağırdır. Burada zarûret halinin gerçekleşip gerçekleşmediğine bakılır. Bu ise ölüm tehlikesidir, böyle bir tehlike ortaya çıkınca da zarûret miktarından fazlası mübah olmaz." (es-Serahsî, a.g.e., X/157).

  https://sorularlaislamiye...ni-bir-tedavi-yontemi-var
  --spoiler--
  3 ... gazeloglu
 • kemalizm

  .
  Bugünkü iklimi maalesef bizlere armağan eden kraldan çok kralcıların ideolojisi. Ulu önderin böyle bir ideoloji hayal ettiğini sanmıyorum. Zira kendisi sözleri bilimle çakışırsa bilimi takip edin demiş bilge bir şahıs. Bugünlerde kemalizmi savunanların nasıl bir türkiye hayal ettiklerine bakmanız akp daha iyi lan demekle sonuçlanır. Tanrı bizi bu boş kemalistlerden korusun.
  1 -1 ... ya sen ne anlatiyon bayan
 • çocuğuna dini eğitim vermeyen aile

  .
  mantıklı olan aile değildir. din insanların beyninini yıkama konusunda kullanılan en tehlikeli araçlardan biridir. aile inançlı olsun yada olmasın yaşadığı toplumun inandığı dini doğru şekilde çocuğa aktarmaz ise bir başkası çok farklı şekilde yanlış aktarabilir. bu başlığa yazan insanlar sanırım çocukların aklı selim olduğunu falan düşünüyor. her çocuk in, cin, periden korkar. bu bile onların beynini yıkamak için kullanılabilir. siz siz olun neyin doğru neyin yanlış olduğunu çocuğunuza anlayacağı bir ifade ile aktarmaya çalışın.
  4 -2 ... peacekeeper
 • 5 çocuklu kadına tecavüz eden 22 yaşındaki genç

  .
  Kim ne dersin bu ülkede can mal namus güvenliği yok. Her şeyimiz allaha emanet. Çünkü adalet yok. Kanun var ama adalete uygun Ceza yok. Diyelim ki kadının iddiası ve söyledikleri doğru. Şimdi kim bu kadının mağduriyetini nasıl ispatlayacak?? Evde olay yeri (uğraşmazlar ya) inceleme (parmak izi, dna, vücud sıvısı) delil bulsa bile herif inkar eder. Rıza vardı der. ilişkimiz vardı der. Şayet şantaj fotoraflarını da bulamazlarsa işi gerçekten zor bu kadının..
  1 ... gazeloglu
 • epsilon pi

  .
  kuşkusuz kendisini avukat sanıp yargı dağıtan yazar.
  5 -1 ... baby shark
 • çocuğu taciz etmemi allah istedi

  .
  (bkz: 10 emir) madde 3
  "tanrının adını boş yere ağzına almayacaksın"

  türkçesi: yapacağın/yaptığın şerefsizliklere tanrın adını alet etmeyeceksin.
  2 ... advntst
 • isveçte kuran yakılınca ortalığın ateşe verilmesi

  .
  Bir hafta gezmek içi evi arabayı banka hesabını götünde ki dona kadar beyan etsen de vize vermezler. Ama ne kadar barbar afgan kürt Arap pakistanlı bok püsürük vahşi ırk varsa ülkeye doldururlar sonuç bu. Bunlar daha iyi günleri bu aptal kuzey Avrupa ülkelerinin. 50 yıla kalmadan hepsi bok çukuruna dönecek.
  3 ... enkidu1986
 • islamcı entelektüeller

  .
  ülkemizde genel bir kanı var ki, o da sağcıların-muhafazakarların-islamcıların aydın ve entelektüel bir insan yetiştirmediği görüşüdür. bu kesinlikle yanlıştır. aralarında çok sağlam düşünürler de çıksa pozisyonları kesinlikle yanlıştır. örneğin birkaç isim vermek gerekirse; ayhan çitil, türkiye'nin en iyi matematikçilerinden ve mantıkçılarından biridir, çok büyük bir beyindir. kant ve aristo üzerinde ciddi çalışmaları vardır. metafiziği sürekli ayakta tutmaya çalışır. bunun için geliştirdiği tez mekanik bir evrende bilincin nasıl var olduğu sorununu sürekli kendisine kalkan yapar ve metafiziği bu yolla savunur. ayrıca kendisi çok iyi bir fizikçidir. gene ömer türker adlı profesörde ağır bir toptur. eşsiz bir anlatımı ve çalışkanlığı vardır. ahlak üzerine ciddi çalışmaları vardır. çok sağlam çeviriler ve kitaplar yazmıştır, ibn sina uzmanıdır. islam literatürünü ondan daha iyi anlayan pek bir insan çıkmamıştır ülkemizde. ayrıca karakter bakımından da çok sağlam bir adamdır. yümni sezen de çok iyi bir entelektüeldir, belki konuşmasını pek beceremez ama kitapları bayağı kalitelidir. kitapların da materyalizme ağır eleştiriler getirse de darwinizm kısmında adeta batmıştır. buna mukabil aynısı bedri gencer için de geçerlidir, kendisinin gerici olması ondan hiçbir şey öğrenemeyeceğimiz anlamına gelmesin. bu adam da konuşmayı pek beceremez ama bin sayfayı aşkın kitaplarına şerif mardin'e önsöz yazdıracak kadar kaliteli eserler vermeyi de bilmiştir.

  yaşar nuri öztürk ise karakter yönünden oldukça zayıf bir adam olduğu gibi bilimsel yönden de pek yetersizdir. tüm kitapları birbirinin aynısı ve ucuz şoven yorumlardan başka bir şey değildir. dilinin kuvveti ve karizması ona laik çevrelerce büyük bir şöhret sağlamıştır. kendisine göre türkiye'de türkçe kuran okutmayı kendisi başarmıştır. kısacası turan dursun'un dediği gibi o bir yarım aydındır sadece. ve gene, atatürk'le ilgili saçma sapan görüşleri yüzünden ilhan arsel'in ricası üzerine chp'den atılmış ve bunun acısını da ömür boyu chp'ye muhalefet ederek çıkarmıştır. bunu maalesef laik kesim pek bilmez ama bu böyledir. gericiliğin piri olan kadir mısıroğlu ise tırnağından başına kadar güce tapan bir insandır. ama buna rağmen kaliteli eserler vermeyi de bilmiştir. örneğin üç ciltlik tahrif hareketleri adlı kitabı çok iyi bir kitaptır. yıllarca ülkedeki pozitivist ve materyalist söylemleri toplamış ve stajerlerine iyi bir bir kitap yazdırmıştır. bunun dışında çok iyi bir hatip olduğundan söylediği şeyin doğruluğu ve yanlışlığı düşünülmeden nice körpe beyinleri kendisine çekmeyi bilmiştir. prof. caner taslaman, emre dorman ve sinan canan gibi adamların olması ise ülke gençleri için büyük bir moraldir. çünkü bir insan ne kadar yetersiz olursa olsun akademi de nasıl en üst düzeye çıkılabileceğini gösteren adamlardır bunlar, o yüzden ciddi motivasyon kaynaklardır kendileri. bunun dışında da pek bir değerleri yoktur. kanımca onların türkiye'de ders vermesi bile bence büyük bir utançtır. özellikle caner taslaman'ı ciddiye almak ise tam bir çılgınlıktır. söylemleri kadar kitapları da yetersizdir. tek amacı çıktığı televizyon ekranlarında tartışma yaratmak ve oradan prim yapmaktır. kendisi sürekli bunu kovalar ve bunun derdine düşer. youtube sayfasından da alaycı müzikler ile bunun videosunu paylaşır durur. fuat sezgin ise iyi bir entelektüeldir ama kendisinin ciddi denilebilecek hiçbir kitabı türkçeye çevrilmemiştir. bilimle ilgilenen islamcıların olmazsa olmazıdır. hilmi ziya ülken ise sağcıların adeta macit gökberk'i gibidir. tüm felsefe ve mantık kaynakları bu adama dayanır. ihsan fazlıoğlu ise akıllı bir adamdır ama heybeti ve karizması olmadığı için sözleri arada kaynar, evet arada çok boş yaptığı da olur ama dinlenesi bir adamdır. yeni nesil genç muhafazakar profesör recep alpyağıl ise, yazmış olduğu kitapların en az on beş tanesi bin sayfayı aşkındır. ciddi bir adamdır. ama eserlerinde materyalist düşünürlere neredeyse hiç yer vermez. süleyman hayri bolay ise ansiklopedi üretmiş bir düşünürdür, çok çalışkandır ve determinist dünya görüşünü yıkmak için çok mücadele etmiş ve nice kitaplar çevirmiştir.

  abdülbaki gölpınarlı ise bayağı entelektüel bir tiptir. yeri çok ayrıdır. büyük türk materyalistleri tarafından da önerilen ve değerli bulunan 44 ciltlik islam ansiklopedisinin birçok maddesini bizzat kendisi yazmıştır, aynı zamanda mevlana'nın ciltler dolusu eserlerin hepsini de o çevirmiştir. ayrıca fuat köprülü ekolünden gelen halil inalcık, ilber ortaylı ve murat bardakçı da muhafazakar ve milliyetçi tiplerdir. akılla ve bilimle uyuşmayan birçok sözleri vardır. murat bardakçı birkaç önemli eser verse de o murat belge'nin dediği gibi o bir "osmanlı finosudur" kendisinin bir ara dört yüze yakın köşe yazısını okudum cumhuriyet tarihinin en ahlaksız yönetimi olan akp'ye karşı tek bir söz etmediği gibi tarafsızlık rolünü de iyi oynamış ağır bir saltanatçıdır. ayrıca cübbeliyi star haline getiren ve ona "bugüne kadar gördüğüm en büyük alimlerden birisidir" diyen, ve mevlana'dan hareketle felsefeyi gereksiz gören bir adama "aydın" diyenlerimiz maalesef bu toplumda çok olmuştur. beşir ayvazoğlu ise dünya beyefendisi bir adamdır. iyi bir edebiyat eleştirmenidir. kendisinin bir yarısı centilmenlik, bir yarısı da kibarlıktır. bildiklerini anlatma konusunda da ondan daha fazla sıkıntı çeken bir adam ben daha görmedim. o derece mütevazidir. ayrıca kitapları da çok değerli ve emek isteyen eserlerdir. yahya kemal ise türkiyenin en büyük şairidir. onun için bazıları şiiri bilmez ama şiir yazmasının tekniğini iyi bilir demiştir. (türk edebiyat tarihinde birçok kişi birbirlerine bunu söylemiştir. ve gene birçok kişi ona aslından şiiri ben öğrettim deme bahtsızlığına düşmüştür.) kısacası yahya kemal çok büyük bir söz ustadır. ayrıca nazım hikmet'in annesi olan habibe hanımla aşk yaşaması da çok güzel bir ayrıntıdır. nihal atsız ise sağlam bir çağda yaşamış vasat bir düşünürdür. sanıldığı gibi iyi bir tarihçi değildir. ayrıca sevmediği aydınları da kafes dövüşüne çağırmasıyla ünlüdür. ismet özel özel ise harika şiirleri olan ama müslümanlıkla türklüğü birleştirip, bunların ayrılmaz bir bütün olduğunu savunan ama her nedense türk milliyetçiliğinin arap milliyetçiliğinin altında eridiğini göremeyecek kadar da vasat bir düşünürdür. nurettin topçu ve mehmet akif de iki büyük düşünürdür. ikisi de erdemli adamlardır. özellikle nurettin topçu'nun eserleri okumaya değerdir. taha akyol ise tam bir marksizm düşmanıdır ve oğlu ile beraber saçma sapan kitaplar yazıp, ülkenin en büyük beyinlerine çamur atma derdindedir. bilimin ne olmadığını öğrenmek istiyorsanız onun bilim kitaplarını ve bilim üzerine yazdığı yazıları okuyunuz. atilla yayla ise ülkemizdeki en önemli liberal düşünürüdür. birçok kişiyi etkilemişliği vardır. kurduğu yayınevi, keynes, hayek, mises, popper'in fikirleri üzerine inşa edilmiştir. özellikle hayek denilen iktisatçı yayla'yı çok etkilemiştir. necip fazıl ise müthiş bir şair ve yazardır. örneğin kaldırımlar şiiri mükemmeldir. kitapları da değerlidir ama düşüncelerin değişmesi eylemlerin değişmesine sebep değildir anlayışıyla vur patlasın çal oynasın demiş ve çakırkeyif yaşamış bir islamcıdır. bunlar önemli değildir ama padişahlar adına sahte mektuplar, bildiriler, belgeler uydurmuş olması affedilir bir hata değildir. mustafa armağan ise çok çalışkan ama zayıf bir zekası olan bir adamdır. buna rağmen muhafazakar camiada bayağı bir ün sağlamıştır kendisi. çıkarttığı dergiler çok kötü olduğu gibi devlet tarafından da ciddi bir şekilde fonlanırlar. rıza nur ise çok büyük bir beyindir. hayat ve hatıratım adlı kitabında atatürk'ü eleştirdiği için adamın adı deliye çıkmıştır. türk tarihi üzerinde de ciddi ansiklopedik çalışmaları vardır. islam ideolojisi adeta bu büyük beyni heba etmiştir. solcu fikret başkaya ve ingiliz asker armstrong'un atatürk üzerine yazdığı kitaplar kadar kaliteli atatürk eleştirisi getiren bir adamdır. ve aradan neredeyse yüz yıl geçmesine rağmen kitabına ciddi bir reddiye de yapılmış değildir. bediüzzaman said nursi ise türkçeyi çok iyi kullanan ama bilimsel yetersizliğinin yanından ciddi derecede yalancı bir adamdır. kendisine bediüzzaman denilir ama asla zaman üstü bir adam değildir, tam tersine kendisi alelade bir adam olmasına rağmen büyük bir hayran kitlesi vardır. altı bin sayfalık risale-i nur kitabı ise çok zekice yazılmış bir külliyat olmasına rağmen hataları da o derece çoktur. bugün kendisinin birçok takipçisi youtube sayfalarda milyonlarca genci kandırıp ona mürit ve mukallit yapmaktadır. eskiden büyük bir düşünür olan orhan hançerlioğlu emniyet müdürlüğü yaptığı zamanlarda sürekli nurculuk denilen tarikatı basar ve said nursi'ye rahat bir nefes bile aldırmazdı. şimdi ise devlet tarafından bu tarikat büyütülmektedir. oktay sinanoğlu ise çok iyi bir fen bilimci olmasına rağmen, çok kötü bir kültür adamıydı. dilin ne olduğu bilmezdi ama dil üzerine saçma sapan yorumlar yapıp kitaplar yazan bir adamdı. kısacası kendisi gördüğüm en kötü toplum bilimcisiydi. necmettin erbakan ise klasik bir müslümandı. mühendis olmasına rağmen bilimi anlayamamış, yazdığı kitaplarla insanı güldürmüştür. özellikle iktisat teorileri tümüyle bilim dışıdır. felsefe de ise kendisi tamamen berkeleyci ve kuantumcudur. çok etkilendiği seyyid kutup gibi kuantum teorisinin materyalizmi bitirdiğini düşünürdü. besim tübuk ise atilla yayla'dan sonra en iyi liberal kişidir. kendisi ülkemizde parti kurmuştur ama başarılı olamamıştır. yazmış olduğu seksen sayfalık parti programını ise dünya üzerinde yazılmış en iyi iktisat manifestosu olarak görmüştür. kısacası kendisi tamamen marksist düşmanı bir aydındı. daha sonra fikirlerinde büyük bir değişim yaşamış ve islama cılız da olsa birkaç eleştiri getirmiştir.

  edip yüksel ise gördüğüm en hümanist insandır. sanılanın aksine tüm siyasi eleştirileri doğru, tüm dini eleştirileri ise yanlıştır. kafayı 19 mucizesine takması ise onun bahtsızlığıdır. nurettin yıldız hoca ise şuan tanrıya inanan tek ilahiyatçıdır benim gözümde. ciddi ve heybetli bir adamdır. vakur sahibidir, sözü kuvvetlidir. tüm teorisi şeytanın varlığı üzerine oturur. gericidir ama söylediği doğru şeyler de vardır. doğan hızlan ise şuan yaşayan en büyük edebiyat eleştirmenidir. kitaplarında asla gerçek doğan hızlan'ı görmezsiniz. kendisini hep saklar. söyleyeceği şeylerin hiçbirini kitaplarında tamamıyla anlatmaz. bunu kendisi de yer yer söyler zaten. şemsettin günaltay ise türk tarihinin en entelektüel siyasetçisidir. bir dönem başbakanlık bile yapmıştır. kelam ve arap toplumu üzerinde müthiş çalışmaları vardır. örneğin kuran'da geçen semut, sebe ve ad kavimlerinin hepsinin eski arap medeniyetleri olduğunu söyler. bu çok ama çok önemli bir şeydir. abdurahman dilipak ise oldukça kolay anlaşılan kitaplar yazan ortalama ama çok üretken bir yazardır. mustafa çalık ise dilipak'ın aksine çok kötü yazan ama dinlemesi en keyifli insandır. müthiş bir hatiptir. dücane cündüoğlu ise kendisini bir gönül eri olarak yetiştirmek isteyen bir düşünürdür. yıllarca bunun mücadelesini vermiştir ama mizacı onu farklı yöne sürüklemiştir. yoksa kendisi fikirlerinden ziyade mevlana gibi gönüllere dokunmak isteyen bir sohbet erbabı olmak istemiştir, ama olamamıştır. bayram ali çetinkaya ise islam ansiklopesinden sonra ikinci en ciddi islam ansiklopedisi çıkartan bir aydındır. ali akın hoca ise yıllarca diyanetin fetva kurumunda çalışmış çok ciddi bir islam düşünürüdür. kendisi bu görevden ayrıldıktan sonra tarikat ve cemaatlerin iç yüzünü anlatan bir çok eser ve söylem vermiştir. baş vurulası en sağlam kaynaklardan birisidir kendisi. mikail bayram ise müthiş bir islam tarihçisidir. mevlana, şems tirmizi ve nasrettin hoca (ki kendisi nasrettin hoca'nın aslında ahi evran olduğunu söyler) bunlar üzerinde çok ciddi çalışmaları vardır. siyaset teorisi de çok iyidir. araştırmacı yönü o kadar kuvvetlidir ki kendisi şems'in öldürüldüğü kuyuya bile inmiştir. mehmet okuyan ise çok iyi bir kuran uzmanıdır. bunun dışında bir misyonu yoktur. reşat ekrem koru ise yedi ciltlik istanbul ansiklopedisi yazdığında o kadar kolay anlaşılır bir dilde yazdım ki bu eseri, herkes maddeleri tek tek okuyarak değil, bütün ansiklopediyi tümden kolayca okuyacaktır demiştir. ama maalesef bu kültür adamı pek okunmadığı gibi ismi bile toplumumuzda pek fazla bilinmez. ismail hami danişmend ise çok büyük bir tarihçi ve ansiklopedistir. altı ciltlik izahlı osmanlı kronolojisi eşsiz bir eserdir. diğer eserleri de çok iyidir. mutlaka okunması gereken bir yazardır. aynı şekilde yılmaz öztuna da çok ciddi bir ansiklopedist tarihçidir. bu arada kendisi aynı zamanda iyi bir müzik uzmanıdır. felsefeci ahmet arslan'ın ise tek esprisi beş ciltlik ilk çağ felsefe tarihi adlı kitabıdır. büyük felsefeci ernst von aster'in kitaplarının genişletilmiş hali olan bu eser, kendisinin de dediği gibi, eğer her kim ilk çağ felsefe tarihini çalışacaksa mutlaka benim eserlerime bakmak zorunda kalacaktır. işte onun önemi de buradadır. yusuf halaçoğlu ise çok ciddi bir tarihçidir ama gereksiz yere çok zaman alan birçok eserler vermiştir. ekrem demirli'nin ise hitabı çok iyi değil ama eserleri çok kalitelidir. ekrem buğra ekinci ve ahmet şimşirgil ise aynı ayarda iki tarihçidir. özellikle ekrem buğra ekinci'nin masal tadında anlattığı tgrt tarih sohbetleri dinlenmeye değerdir. mehmet çelik ise rezil denecek kadar karakter yoksunu bir adamdır. kişiliksizliğin bir diğer adıdır. varlığı sadece türk akademisi için bir utanç değil, türk toplumu içinde bir utanç kaynağıdır. serhat ahmet tan denilen adamın ise mutlaka zülkarneyn adlı kitabını okuyun, bir insanın zihni nasıl dibe vurur ve saçmalar onun bir örneğidir adeta. halil berktay ise eski marksist olup çok sonraları liberalliğe geçmiştir. bu yüzden eski kitaplarının hepsini piyasadan toplatmıştır. eski fikirlerinden o derece utanç duyan bir adamdır. son olarak aytunç antındal ise enigmatik görünmek için birçok muğlak ifadeler veren bir düşünürdür. tüm kitapları saçma sapandır. bir arada hz. isa'nın hiç var olmadığı kanıtlamak için italya'ya gidip mahkemede şahitlik etmişliği bile vardır. ayrıca türkiye'ye komplo teorisini sokan ilk adamdır kendisi. bu yolla bir sürü soytarı türetmişliği de vardır. her komplo teori mutlaka vatikan ile başlayıp vatikan ile bittiğinden dolayı artık bunların sallama imkanları da kalmamıştır. çünkü vatikan tüm arşivlerini bizzat araştırmacılara açmıştır. ayrıca habertürk'ten kovulma sebebi de atatürk ile ilgili saçma sapan görüşlerinden dolayıdır. ona göre mustafa kemal atatürk hilafeti sadece bir süreliğine kaldırmıştır. istenildiği takdirde ve istenilen dönemde tekrar "ihya" edilebilir bir konumdadır ona göre. oysa atatürk nutuk'ta bu söylemin tam tersini söylemektedir. ayrıca atatürkün lise öğrencileri için yazdığı geometri kitabını da aslında masonlar için yazdığını söylemiş bir düşünürdür. kısacası islami kesim de kendisine göre yer yer çok ciddi düşünürler çıkartmış bir kesimdir. şunu da unutmamak gerekir ki, sadece islamcılar değil, günümüz düşünürlerinin ve genç fikir adamlarının en büyük sorunu; nabza göre şerbet verme basitliği, gerçek ilim adamı eksikliği ve kolay yoldan şöhret olma tutkusu hepimizi yakmıştır. bunun için meşrutiyetle başlayan cumhuriyet aydınlanması ile devam o fedakar ve özverili düşünürleri artık yetiştiremiyoruz. türk düşün hayatı bence felce uğramış durumdadır.
  3 -5 ... miroslav klose
 • osmanlı olacağız dedik viran olduk

  .
  O Sözün aslı "turan olalım dedik, viran olduk" dur. Enver paşaya aittir. Memleketi terk ederken Cemal yahut talat paşaya söylenmiş, sultan hamidi indiren ittihatçıların pişmanlık vesikasıdır. Aslında günümüze de ışık tutar mahiyettedir bir yönüyle. Zira osmanlıyı diriltmeye kalkan ama 2. Abdülhamidi beğenmeyen hayalperest akılsız ittihatçıların koca imparatorluğu nasıl parçaladıklarını ifade eder tek cümleyle. Kaldı ki bugün de kafalar hala değişmemiş hep aynı. Ucuz kahramanlıklarla Tüm dünyaya kafa tutup Cin olmadan adam çarpmaya kalkıyoruz. Nerede görülmüş viranelerin üzerine kâşâneler (saray) inşaa edildiği? 5.000 bin yıllık türk tarihinin hangi devrinde görülmüş yıkılan bir devletin tekrar dirildiği? Toz pembe hayallerle uçuyoruz. 100 yıldır savaş görmedik imparatorluk hayalleri kuruyoruz. Bedelini ödemeden o parsayı yedirmezler. Bırak Eldeki de gitmesin de..
  4 ... gazeloglu
 • 4 ağustos 2020 beyrut patlaması

  .
  bunlar atom bombasını torpille falan karıştırıyorlar herhalde. lan atom bombası atılsa şok dalgası bırak lüblanı kıbrısta sağlam bina bırakmaz.

  olaya gelirsek de şehrin ortasına patlayıcı deposu koyarsan başınıza ne geliyorsa müstehaktır o zaman.

  lüblan hükümeti kolay olanı yapıp suçu ışide yada israile atmaya çalışıyor ama asıl suç bu ihmalkar işbilmez lübnan hükümetidir.
  3 -2 ... kyleandzed
 • 4 ağustos 2020 beyrut patlaması

  .
  0.3 kiloton civarında olduğu söyleniyor.

  bu kendisini dünya tarihindeki nükleer ya da doğal olmayan en büyük patlama yapıyor. yarım km2 çapındaki hemen hemen her şeyi yok etmiş.

  görüntüler gerçekten dehşet verici.

  etkilenenlere sabır diliyorum. korkunç gerçekten.

  https://streamable.com/zg9oal
  4 ... double cross