• matematiğin tanrısı

  1.
  talihsizliği, uğursuzluğu, kötülüğü, fakirliği, sefaleti, cehaleti, çirkinliği, ilimden yoksun anlamsız varoluşu engelleyen yegane kudret.

  nizamın, güzelliğin ve sonsuzluğun tek sahibi.

  akıl kandilinin hiç sönmeyen nuru.
  ... epsilon pi
 • apple ın nokia gibi olma yolunda hızla ilerlemesi

  4.
  google'da (android), apple'da (ios) amerikan firması olduğu için bu durumdan sadece tüketiciler olumsuz etkilenecektir.
  ... epsilon pi
 • kitap denince aklına ders gelen zihniyet

  1.
  mars'ın derinliklerinde jipleri dolaşıyor, mikro işlemci mimarisinin son sınırlarına eriştiler, sürücüsüz araçları piyasaları alt üst etti dersem yalan söylemiş olurum. ellerini attıkları her alanda sonsuz bir başarısızlık sergilediler.

  bu topluluk öz eleştiriyi değersiz gördüğü için çok kötü koşullarda yaşam kalım mücadelesi veriyor ve torunları da bu sürece dahil olacak.
  ... epsilon pi
 • gece sözlükte çıplamış kadın bacağı görmek

  3.
  ağdadan yeni çıkmış erkek bacağı bu, kadınlara özgü bir kıvrım göremiyorum.

  abazanlığın da bir sınırı olmalı, değil mi?
  1 ... epsilon pi
 • hülagü nün çöpe koli koli kitap atan torunları

  1.
  manevi babaları hülagü'ye lanet etmekle meşguller, allah ıslah etsin ne diyelim. azgınlıktan vazgeçmedikleri taktirde helak olacakları gün çok yakın.
  2 ... epsilon pi
 • yapay zekayı küçümseyen gafil insanoğlu

  5.
  bilinç, fiziksel dünyaya ait olmaktan çok sonsuzluğa uzanan matematik alemine özgü soyut bir formsa platonist bir düşünür insan şuurunun hakiki iradenin eksik ve kusurlu bir görünümü olduğunu da iddia edebilir.
  yapay zekayı küçümseyen gafil insanoğlu
  ... epsilon pi
 • yapay zekayı küçümseyen gafil insanoğlu

  3.
  insan beyni de kompleks bir bilgisayar, hücrelerimizin her birine hükmediyor. ve inanır mısınız bizim bedenimiz de elektrikle çalışıyor, kalbin fişini çekince geriye kalan tek şeyse bir yığın toprak.
  ... epsilon pi
 • yapay zekayı küçümseyen gafil insanoğlu

  1.
  bizi akıllı kılan şuurun fiziksel dünyanın ötesine uzanan ve matematikle açıklanabilen soyut yapılar olduğu hakikatiyle yüzleşmekten çekinir, bilinçle ilgili bütün keşifler ilkel duygulardan arınması imkansız ademoğlunu korku ve paniğe sevk ediyor.

  bilinç, tesadüfi koşulların beklenmedik bir sonucundan ziyade varoluşun her boyutunda rastlanan, mistik olduğu kadar kadim bir örüntüdür.

  goriller, filler ve yunuslar da bizimki kadar karmaşık bir beyne sahip, ancak onlar bizimle aynı öğrenme algoritmalarını paylaşmıyor.
  yapay zekayı küçümseyen gafil insanoğlu
  1 ... epsilon pi
 • inananları allah a sövdüren çürümüş sistem

  1.
  (bkz: allaha söven dayı) başlığına ithafen.

  adalet sistemini din, mezhep, ırk ayrımcılığıyla çürüten tuzu kuru devlet memurlarının şaşırdığı görüntüler bunlar.

  eğitim ve hukuk sistemi sizin riyakar ve bencil tutumunuz yüzünden bu halde, liranın değer kaybetmesi, halkın sefalete ve cinnete sürüklenmesi ticaretten ve diplomasiden anlamayan iş bilmez memur bürokrasisinin doğrudan bir neticesidir.
  ... epsilon pi
 • türk hukuk sistemi vs amerikan hukuk sistemi

  3.
  türkiye'de hukuk diye bağımsız bir bilim dalı yok ki, bunca vatandaşın mahkemelere ve yargıçlara değil; siyasi partilere ve şahsiyetlere, cemaatlere güvenmesi her şeyi özetliyor.
  1 -1 ... epsilon pi
 • fransa da bir öğretmenin kafasının kesilmesi

  12.
  bugün islam adına konuşan saldırgan haydutlar alt sınıfın sözcüleridir. dinin egemen sınıfı temsil ettiği dönemde hz. muhammed'i, kuran'ı eleştiren de, aykırı felsefi düşünceleri savunanlar da müslüman aleminin çocuklarıydı. onlar, doğulu halkları her defasında hezimete uğratmış kibirli avrupalı beyazlar da değildi.
  (bkz: islam ın kaba ve cahil insanların sesi olmaması)
  3 ... epsilon pi
 • fransa da bir öğretmenin kafasının kesilmesi

  9.
  arab spring esnasında clinton'la ittifak kurup sünni şii çatışmalarını körükleyen de, medreseleri, camileri, okulları ve hastaneleri bombalayıp helak olan da yine aynı insanlardı.

  bunlar, yakın bir gelecekte büyük bir gazapla karşılaşırsa şaşırmayın.

  bırakın islam medeniyetindeki tolerans kültürünü, on emir'den dahi haberi olmayan şuursuz, beceriksiz ve ilimsiz bir cenahtan bahsediyoruz:

  öldürmeyeceksin.
  zina etmeyeceksin.
  çalmayacaksın.
  rabbin adını boş yere anmayacaksın.
  komşunun malına, eşine, kölesine hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin.
  5 ... epsilon pi
 • fransa da bir öğretmenin kafasının kesilmesi

  6.
  kimliksiz, kültürsüz ve kişiliksiz alt sınıfı temsil eden, ezilmiş ve hor görülmüş kalabalıkların sesi olan islamcı/selefi ideolojinin niye çöktüğünü ispatlayan bir haber bu, islam medeniyeti ise bambaşka bir mevzu.
  9 -3 ... epsilon pi
 • 22 yy türkiye si

  1.
  tarih: 16 ekim 2120.

  istanbul'da bir gece yarısı.

  sürücüsüz ve elektrik motorlu araçlar farklı tonlarda vızıldayarak ilerliyor, trafik lambalarının ve sürücülerin yerini şehir yönetiminden sorumlu yapay zeka almış. eve gitmeyi düşündüğünüz an da sinir hücrelerinizle etkileşim halindeki derin öğrenme modelleri ne istediğinizi tahmin ediyor ve en yakın boş aracı size yönlendiriyor.

  bugün hava kapalı ve yağmurlu, bulunduğunuz cadde bomboş. elektrik lambaları sizin konumunuza bağlı olarak birer birer yanıp sönüyor.

  gaz ve fren pedalının bulunduğu yerde zemindeki akışı efektli biçimde gösteren cam benzeri şeffaf bir malzeme mevcut, direksiyon bölümü akıllı lense bağladığınız hiper menüye açılırken ön cam ekran vazifesi üstleniyor.

  araçtan inince kaybolurum diye endişelenmeyin. google sanal rehberi size arkadaşlık ederek evinize kadar götürüyor.
  1 -1 ... epsilon pi
 • jeff bezos

  46.
  elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimi üzerine eğitim alıp ticarete atılan inovatif dehaya sahip yeni nesil girişimcilerden.
  ... epsilon pi
 • savunma

  12.
  haas, siemens, fanuc, nvidia, intel, msi gibi markalara ve ithal yüksek teknoloji ürünlerine ilelebet muhtaç sektöre bizde savunma deniyor.
  ... epsilon pi
 • the third reich

  14.
  allah'sız nasyonalist, 20.yy avrupa'sı ve batı medeniyeti dendiği vakit akla gelen ilk isim. öyle ki osmanlı'nın asırlar boyunca koruyup kolladığı sefarad cemaatleri alman fatihlerle karşılaşıncaya dek hoşgörülü ve medeni bir şehrin mutlu sakinleriydi.
  ... epsilon pi
 • osmanlı torunuyuz diyenlerin ortak özellikleri

  111.
  çok kültürlü, çok dilli, çok dinli osmanlı hanedanından ziyade basiretsiz, ufuksuz, şuursuz avam sınıfı adına konuşmaları.

  nazi özentisi ittihat ve terakki elitleri de osmanlı'nın çocukları olduğunu iddia ediyordu.
  3 ... epsilon pi
 • elon musk

  338.
  o, bill gates ve jeff bezos gibi milyarder simaların aksine sanayi ve yüksek teknoloji alanındaki yatırımları sayesinde bugünlere geldi.
  https://youtu.be/OCc2F8KccD4?t=72
  elon musk

  başarısız hukuk sistemine ve ekonomik enkaza rağmen ihracat gelirlerimizi katlayan kadir köymen'i bu yönüyle elon musk'a benzetiyorum.

  her iki isim de aykırı hayallerin peşinden sürüklenmekten asla vazgeçmiyor.
  https://youtu.be/drv-OjdXJyg?t=3
  https://youtu.be/qkyA1O5jNc0
  elon musk
  1 ... epsilon pi
 • türkiye

  3833.
  anayasa mahkemesinin verdiği kararlar kimi yerel mahkemeler tarafından müdahale olarak yorumlanıyor ve biz kendimize hukuk devleti diyoruz.

  bu, şeriat rejimlerinde dahi görülmesi imkansız bir durum.

  ideolojik kaygılar için kuran ayetlerini askıya almakla aynı şey.

  osmanlı şeriatını ve ebussuud efendi'yi dahi mumla arar olduk.
  1 ... epsilon pi
 • yeni şeyler getiriyorum