• silah üreten şirket

  1.
  x, y, z ülkesi, a'sı, b'si, c'si fark etmeksizin, masum olmadığını düşündüğüm, sadece asayiş için daha iyi bir çözüm bulana dek gerekli olarak gördüğüm, ve gelecekte bir gün uluslararası ticaretteki faaliyetlerinin uranyum meselesi gibi denetim altına alınacağına inandığım yapıdır.
  ... epsilon pi
 • silah üreten şirketler ne kadar iyidir

  1.
  silah üreten şirketler ne kadar iyidir
  silah üreten şirketler ne kadar iyidir
  silah üreten şirketler ne kadar iyidir
  silah üreten şirketler ne kadar iyidir
  silah üreten şirketler ne kadar iyidir
  silah üreten şirketler ne kadar iyidir

  asayişin sağlanamadığı meksika'ya ve isveç'e, bireysel güvenliği hiçe sayan solcu, liboş, ilerici uygulamalara baktığımda, nefsi müdafaa hakkı için ülke içi satışları makul ve anlaşılır bir özgürlük olarak görüyorken, uluslararası silah ticareti için satın alan taraf orta çağ'ı yaşayan güney asyalılar, afrikalılar ve orta doğulular olduğunda sorgulamadan duramıyorum.

  bu, güneş sistemini yok edebilecek, fakat sonsuza dek yetecek, evcilleştirilmesi hiç de kolay olmayan bir gücü cahil ve geri kalmış bir ırka teslim etmekten farksız. çünkü her şeyi yok oluşa sürükleyebilir.

  benim için silah üreten hiçbir şirket ya da hiçbir kurum güvenilir değil, mesele ulusal düzeyde asayişin sağlanması ise, belki bir süre gerekli olabilir. ve uranyum gibi bunun da denetlenmesi, kanlı mezhep, din ve ırk çatışmalarının hiç bitmediği bölgelerde bm veya nato baskıyla ateşli silah ticaretinin engellenmesi gerektiğine inanıyorum. hatta çok ağır koşullarda bıçak, çatal gibi kesici ve yaralayıcı, asit gibi yakıcı ürünler için ambargo uygulanabilir. var olan tehlikeli alet ve maddeler toplanarak imha edilebilir. ve medeniyeti temsilen bir grup yetkili bunu yapma hakkına sahip olmalıdır.
  https://youtu.be/ODrrSFE3ZGE?t=6

  uluslararası silah ticaretinin yıkıcı etkileri, karşılıklı olarak işlenen bir günahmış gibi görmezden geliniyor.
  ... epsilon pi
 • atakan a en güzel tedavi tecavüz diye adam

  7.
  sabah akşam tecavüz fantezisi kurmak, haberleri bu maksatla seyretmek, fırsatı bulunca temiz yüzlü çocuklara tasallut olmak buna karşın sokakta edepli, ahlaklı bir insan gibi görünmek bariz bir çürümüşlük ve gözü dönmüşlük örneğidir.
  2 -2 ... epsilon pi
 • insan

  1300.
  ortalama 70 kg ağırlığına sahip bir insan vücudu, kainatın kütlesinin 1429 kere 100000000000000000000000000000000000000000000000 kg'da 1'inden daha küçük.
  insan

  her birimiz sonsuz büyüklükteki karanlık bir resimde, bir piksel ölçeğindeki bölgede, fark edilmesi imkansız gibi görünen minik bir ışıltıya benziyoruz.

  yani kendimize yüklediğimiz anlam, fiziğin ötesinde, tam anlamıyla fizik ötesi. bazen doğru, bazen yanlış, bazen iyi, bazen kötü, bazen abartılı, bazen aşırı yalın.

  yalnız yukarıdaki görüntüye bir kez daha dikkatlice bakın, nokta aslında tam ortada, kusursuz bir konumda olmasa da, beynimiz onu her şeyin merkezindeymiş gibi yorumluyor. çünkü karanlık alabildiğine dipsiz. hayata ben merkezli bakışımız fiziksel gerçeğin algılayabileceğimiz boyutu aşmasından kaynaklanıyor olabilir.
  insan

  ve gördüklerimizi basitleştirmek için bulabildiğimiz en iyi teorilere sarılma ihtiyacı hissediyoruz. en iyi açıklamalara sahip olmasak da, buna mecburuz.
  1 ... epsilon pi
 • evrenin yaşı türkler ve diğer uluslar

  1.
  evrenin yaşı, 5 çarpı 10 üzeri 17'den, 500 peta saniye. türk tarihi, en fazla 3 bin senelik olsa 95 milyar saniyeyle, bilinen zamanın 5 milyarda 1'ini dahi tam olarak dolduramaz.

  dünya için çok büyük bir anlam taşıdığımızı düşünmüyorum. bilinen canlıların %99'u tesadüfen denk gelen doğal afetlerle yeryüzünden silindi.

  insandan daha büyük kozmik bir aklın bize özel bir anlam yüklemesi, sahip çıkması, koruyup kollaması ihtimal dışı gibi görünüyor. osmanlı dahi son birkaç asırdır, sürekli kaybetmekle meşguldü çünkü.

  bunun bedelini de yine en çok bizler çektik. onca gözyaşı, çile ve acıyla.

  hiç şüphesiz ki sonsuz bir büyüklük karşısında, 0'a çok yakın bir noktayız. siz, bu kadar büyük olduğunuzu hayal edin, 0'a yakın onca minik noktadan herhangi birinin ayrıcalıklı olması sizce mantıklı olur muydu?
  1 -1 ... epsilon pi
 • yüce israil

  3.
  abd, israil, arabistan, vatikan, çin ya da rusya, hiçbiri evrenin, dünyanın ya da güneş sisteminin sahibi değil. evrenin bir sahibi yok, çünkü evren özel bir mülk değil. bu düşünce, zaman ve mekanla kısıtlı insan tahayyülünün ürünü ve yeterince irdelenmemiş bir hayata ait.
  1 ... epsilon pi
 • doğru bir eylemi ilahlaştıracak kadar yüceltmek

  1.
  kötü bir eylem için her zaman belli toplulukları yerin dibine sokmakla aynı hatadır. siz dilediğiniz grubu, düşünceyi, inancı mutlak kötü olarak benimseyebilirsiniz.

  fakat insanoğlu, daha kötü örneklerle sizi şaşırtmaya devam edecektir.

  mesela ben isis'in, taliban'ın, al qaeda'nın çok kötü olduğuna, ama bae systems, lockheed martin, saudi aramco gibi firmaların orta doğu'ya silah dağıtarak daha büyük bir kötülüğe hizmet ettiğine, clinton ve obama gibi siyasetçilerin petrol ve silah tüccarları için halkı aldatarak daha da büyük bir kötülüğü yeryüzüne saldığına inanıyorum.

  yani kötülüğe ve iyiliğe bakış açımız objektif ve kategorik olmalı. kötülüğü veya iyiliği, siyah ve beyaz olarak görmemeliyiz, siyah ve beyaz olduğundan emin olduğumuz bazı kötülükler ve iyilikler olsa bile.
  1 ... epsilon pi
 • orta doğu da herkes kafa kesiyor algısı

  1.
  en fazla %20 ya da %30'a tekabül eden, doğuştan hasta insanların levent pekcan, ayhan tarakçı, mesut çevik gibi insanların dahi, müslüman kimliği dolayısıyla aynı taraftaymış gibi değerlendirilmesine sebebiyet kötü bir durum. ve yanlış bir genelleme.

  kötü taraftaymış gibi algınanlar sadece saydığım isimler değil, biz de buna dahiliz.

  belki dünyanın en masum, sicili en temiz, en akıllı insanı olabilirsiniz. ama sizinle aynı yerde yaşayan bir grup ahmağın hatası, tüm topluma mal edilebiliyor. bu insanlığın geneli için engellenemez bir olgu.

  maksadımız dünyayı daha iyi bir yer haline getirmekse her türlü yanlışı eleştirebilmeliyiz. yoksa iğrenç yaftalamalara mani olamayız.
  ... epsilon pi
 • israil

  2163.
  sicili terör ya da cinayet gibi suçlarla lekelenmemiş, mezhepçi ya da ırkçı fanatizme bağlı olmayan bir grup filistinli gencin havai fişek gösterisi.
  https://youtu.be/JqzXecIRf88?t=2
  https://youtu.be/vX3zvbi9AXg?t=4
  https://youtu.be/J9gOIOByF3g?t=16
  https://youtu.be/3z0VwrGY8Z8?t=85

  bu eğlence kesinlikle çocukları, hamile kadınları, hele ki eli, ayağı tutmayan yaşlıları hedef almıyor.

  ve aynı zihniyete sahip insanlar daha tehlikeli oyuncaklara sahip olursa afrika, avrupa ya da asya kesinlikle daha güvende olacak. bunu katar ve suudi arabistan'ın fonladığı clinton foundation'a, cennete dönen mısır'a, suriye'ye, libya'ya, demokrasi yanlısı arapların saf dışı bırakıldığı arab spring'e bakarak anlamanız mümkün.

  halihazırda birbirine barış için ateşli oyuncaklar fırlatan insanları da ilk kez görüyoruz.

  velhasılkelam, filistinliler israillilerden daha masum değil. ben, şahsen orta doğu bataklığına, klan ya da aşiret kavgalarına girmemekten yanayım. uzun vadede masada yer alan herkes kaybedecek. aşırı milliyetçi israilliler de, mezhepçi arap tarafı da.
  ... epsilon pi
 • kemalist zulmün biteceği gün

  23.
  kemalizmi öne sürerek seküler kültürün bir zulüm olduğunu düşünüyorsanız çocuklarınızla, eşinizle, kardeşinizle, anneniz ve babanızla beraber kilis, hatay ve gaziantep gibi illerimizde mültecilerin en yoğun yaşadığı semtlere yerleşebilirsiniz. anayasada, tck'da bunun için herhangi bir yasak mevcut değil.

  bakın, ben türkiye'yi terk edin, def olun, örümcek kafalılar, siz aptalsınız, bir ben akıllıyım demiyorum.

  insanların sadece sünniliği ya da şiiliği baz aldığı, çağdaş eğitimden uzak bir zihniyetle büyüdüğü bölgede özgürlüğü doya doya yaşayabilirsiniz. tabii ki radikal tercihlerin olası risklerini de göze almak kaydıyla.
  (bkz: nüfusa oranla mülteci sayısı hangi şehirlerde çok)

  bana soracak olursanız ankara ya da izmir çok mu iyi durumda, elbette ki hayır, yalnız beterin beteri olduğunu da unutmayalım. ve elimizdekilerin kıymetini bilelim.
  ... epsilon pi
 • nüfusa oranla mülteci sayısı hangi şehirlerde çok

  1.
  bu rakamlar sadece suriyeli mültecilere dair bilgi veriyor, tüm mültecilerin dağılımı bu oranların üstünde çıkabilir.

  kilis'in %80'i, hatay'ın %30'u, gaziantep'in %25'i, şanlıurfa'nın %20'si, mardin'in %10'u, adana'nın %12'si, kahramanmaraş'ın %8'i, bursa'nın %6'sı, konya'nın %5'i, izmir ve istanbul'un %3'ü, ankara'nın %2'si.
  https://multeciler.org.tr...kiyedeki-suriyeli-sayisi/
  nüfusa oranla mülteci sayısı hangi şehirlerde çok
  https://multeciler.org.tr...kiyedeki-suriyeli-sayisi/

  bu tabloya bakarak şu çıkarsamayı yapabiliriz, birçok semtin yönetimi ve ticari işletmeleri çok yakında suriyelilere geçecek. buna herkes hazır olmalı.
  1 ... epsilon pi
 • ruh hastaları

  5.
  beş on kelime ve bir iki sloganla hep aynı şeyi söyleyen, hiç değişmeyen insanlar.
  1 ... epsilon pi
 • türkiye de akıllı ev kilit kapı pencere üretmek

  1.
  imkansız, önce gerici sendikalar celallenir, sonra da tekeller siyasi araçlarla baskı uygular, biz eski köye yeni adet getirenleri aforoz ediyoruz çünkü tüm planlarımız risksiz bir hayat üzerine kurulu.

  fırsat bolluğuyla dolup taşan bir dönemde bin bir musibetle cefa çekmemiz de tesadüf olmasa gerek.
  https://youtu.be/tc9-rngMAfI?t=152
  ... epsilon pi
 • taksiciler martı scooterları yasaklatmak istemesi

  3.
  işte iktidarı bunun gibi tekeller yönetiyor. ve yeni bir fikirle katma değer üretecek, istihdam sağlayacak girişimcilerin de önünü kapatıyorlar.

  bu saçmalıkların üzücü olan tarafı da rekabetin engellenmesinden en az solcuların rahatsız olması, muhalifliği siyasi bir kimlik olarak görmelerine rağmen olumlu değişimlere katkıları çok az.

  çünkü onlar da, eleştirdikleri siyasiler kadar yerli ve milli. evrensel değiller.
  2 ... epsilon pi
 • geleneksel ezgi vs kafa ütüleyici satanic rock

  1.
  bazı kuzeyli pagan enstrümanlarına ve heavy rock'a bayılmama rağmen, ne bıkkınlıktan ölmeme yol açacak geleneksel enstrümanlardan, ne de şeytani tasvirleri abartıp melankoli, depresyon ve bencillik pompalayan aptalca rock parçalarından hoşlanmıyorum.

  ikisi de gerçeklikten kopuk. biri dinlemeye değmeyecek kadar eski ve berbat, diğeriyse en az pop müzik kadar saçma, boş, anlamsız ve daha beter seviyede kötü. bunu dinlememek için ikinci duyunuzu feda etmek isteyebilirsiniz.
  ... epsilon pi
 • suudi vs yahudi müzik kültürü

  1.
  benim için afrika kabile danslarından, ortodoks slav kültüründen, sümer, babil ve antik mısır'dan fırlamış ezgilerle sınıfta kalmıştır:
  https://youtu.be/0SZArprD9pw?t=23
  https://youtu.be/UGEGpXos...st=RDUGEGpXosjWI&t=85
  https://youtu.be/--UABwqW...i7IkezjoThhP77pe&t=77

  türk, kürt, ermeni, fars, azeri, berberi, süryani, yezidi folklorü ve geleneksel müzik algısı için de aynı hisleri paylaşıyorum.

  21.yy'da nuh nebi döneminden kalan alışkanlıkları sürdürmek, absürt ve akıl almaz bir gelenekçilik tutkusudur.

  ne yazık ki geleneksel ezgiler hans zimmer, Beethoven, Chopin, tchaikovsky, Rahmaninov, gibi dehaların bestelerinin etkileyiciliğinin ve anlam zenginliğinin milyarda birine dahi sahip değil.
  https://youtu.be/RxabLA7UQ9k?t=16
  ... epsilon pi
 • hevenu shalom alehem

  1.
  ortodoks ve yobaz yahudilerde görülmesi mümkün olmayan, jew folkloründen ilham almış, mavi ve beyazın tonlarının hakim olduğu, popüler çocuk şarkısı:
  Hevenu shalom aleichem,
  Hevenu shalom aleichem,
  Hevenu shalom aleichem,
  Hevenu shalom, shalom
  Shalom aleichem


  WE BROUGHT PEACE UPON YOU

  We brought peace unto you
  We brought peace unto you,
  We brought peace unto you,
  We brought peace, peace
  Peace upon you
  hevenu shalom alehem
  https://youtu.be/mZ_nbinWkvE?t=1
  ... epsilon pi
 • jew

  5.
  abraham, jesus, moses, david, noah, jacop, isaac gibi prophet'ler, michael, gabriel, samael, azrahel, balthazar cassiel raphael, uriel gibi angel'ler kadar jew kültürünün bir parçasıdır.

  avrupa ve orta doğu'daki inançların %99'u da, torah ve hebrew külliyatından geliyor. ve birçok sözcük dahi olduğu gibi çevrilmiştir.
  ... epsilon pi
 • jesus

  54.
  https://youtu.be/Z4QwtvXgKjM?t=36
  jesus

  anavatanı bugünkü israil topraklarıdır. Galilee'deki Nazareth şehrinde dünyaya geldi. Jesus Christ, hiçbir zaman bir kral ya dafatih olmadı, kadın takipçileri vardı, fakat evlendiğine dair ipucu yok denecek kadar az.

  Apart from the larger towns of Sepphoris and Tiberias Galilee was a country area, and agriculture was the main occupation. The Lake of Gennesaret was famous for its fishing. Jesus is said to have found his first disciples among fishermen (Mark 1:16-29)

  (Matthew 12:46, 47; Mark 3:​31, 32; 15:40; Luke 8:​2, 3, 19, 20; John 19:25)

  o zamanlar galilee yunan kentleriyle çevriliydi. on yunan kenti Decapolis dışında geriye kalan bölge yahudilerden oluşuyordu.

  yani bugünkü israil ve filistin toprakları fetih ya da işgal meraklısı olan kimse onun hakimiyetine girmiş ve sürekli el değiştirmiş. halbuki moses, jesus, david, abraham gibi jew kökenli insanlar olmaksızın o topraklar hiçbir anlam taşımıyor.
  ... epsilon pi
 • tck nın pedofillere verdiği ceza

  1.
  türkiye'de mevzuat değil, hukukun üstünlüğü ilkesinin nasıl algılandığı sorunlu gibi görünüyor. özellikle de avrupa'ya ve abd'ye göre. yoksa cezaların gayet caydırıcı olduğunu düşünüyorum:
  Çocukların cinsel istismarı
  Madde 103- (Değişik: 18/6/2014-6545/59 md.) (1)
  (1) (Yeniden düzenlenen birinci ve ikinci cümle: 24/11/2016-6763/13 md.) Çocuğu cinsel yönden istismar eden
  kişi, sekiz yıldan on beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismarın sarkıntılık düzeyinde kalması hâlinde üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (Ek cümle: 24/11/2016-6763/13 md.) Mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması hâlinde verilecek ceza, istismar durumunda on yıldan, sarkıntılık durumunda beş yıldan az olamaz.
  Sarkıntılık düzeyinde kalmış suçun failinin çocuk olması hâlinde soruşturma ve kovuşturma yapılması mağdurun, velisinin veya vasisinin şikâyetine bağlıdır. Cinsel istismar deyiminden; (1)
  a) On beş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama
  yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,
  b) Diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak
  gerçekleştirilen cinsel davranışlar,
  anlaşılır.
  (2) (Yeniden düzenleme: 24/11/2016-6763/13 md.) Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması
  suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, on altı yıldan aşağı olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur. Mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması hâlinde verilecek ceza on sekiz yıldan az olamaz.

  (3) Suçun;
  a) Birden fazla kişi tarafından birlikte,
  b) insanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamların sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle,
  c) Üçüncü derece dâhil kan veya kayın hısımlığı ilişkisi içinde bulunan bir kişiye karşı ya da üvey baba, üvey ana,
  üvey kardeş veya evlat edinen tarafından,
  d) Vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, koruyucu aile veya sağlık hizmeti veren ya da koruma, bakım veya gözetim
  yükümlülüğü bulunan kişiler tarafından,
  e) Kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle, işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  (4) Cinsel istismarın, birinci fıkranın (a) bendindeki çocuklara karşı cebir veya tehditle ya da (b) bendindeki
  çocuklara karşı silah kullanmak suretiyle gerçekleştirilmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  (5) Cinsel istismar için başvurulan cebir ve şiddetin kasten yaralama suçunun ağır neticelerine neden olması hâlinde, ayrıca kasten yaralama suçuna ilişkin hükümler uygulanır.
  (6) Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü hâlinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına
  hükmolunur.

  Reşit olmayanla cinsel ilişki
  Madde 104- (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi,
  şikayet üzerine, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.(1)
  (2) (iptal: Ana.Mah.nin 23/11/2005 tarihli ve E: 2005/103, K: 2005/89 sayılı kararı ile; Yeniden düzenleme:
  18/6/2014-6545/60 md.) Suçun mağdur ile arasında evlenme yasağı bulunan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, şikâyet aranmaksızın, on yıldan on beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  (3) (Ek: 18/6/2014-6545/60 md.) Suçun, evlat edineceği çocuğun evlat edinme öncesi bakımını üstlenen veya
  koruyucu aile ilişkisi çerçevesinde koruma, bakım ve gözetim yükümlülüğü bulunan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, şikâyet aranmaksızın ikinci fıkraya göre cezaya hükmolunur.

  Cinsel taciz
  Madde 105- (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikayeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına fiilin çocuğa karşı işlenmesi hâlinde altı aydan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.(1)
  (2) (Değişik: 18/6/2014-6545/61 md.) Suçun;
  a) Kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin ya da aile içi ilişkinin sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle,
  b) Vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, koruyucu aile veya sağlık hizmeti veren ya da koruma, bakım veya gözetim
  yükümlülüğü bulunan kişiler tarafından,
  c) Aynı işyerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle,
  d) Posta veya elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle,
  e) Teşhir suretiyle, işlenmesi hâlinde yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır. Bu fiil nedeniyle mağdur; işi
  bırakmak, okuldan veya ailesinden ayrılmak zorunda kalmış ise verilecek ceza bir yıldan az olamaz.

  Müstehcenlik
  Madde 226- (1) a) Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten,
  b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek
  şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten,
  c) Bu ürünleri, içeriğine vakıf olunabilecek şekilde satışa veya kiraya arz eden,
  d) Bu ürünleri, bunların satışına mahsus alışveriş yerleri dışında, satışa arz eden, satan veya kiraya veren,
  e) Bu ürünleri, sair mal veya hizmet satışları yanında veya dolayısıyla bedelsiz olarak veren veya dağıtan,
  f) Bu ürünlerin reklamını yapan,
  Kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (2) Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden kişi altı aydan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (3) Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları, temsili çocuk görüntülerini veya çocuk gibi görünen kişileri kullanan kişi, beş yıldan on yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu ürünleri ülkeye sokan, çoğaltan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, ihraç eden, bulunduran ya da başkalarının kullanımına sunan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. (1)
  (4) Şiddet kullanılarak, hayvanlarla, ölmüş insan bedeni üzerinde veya doğal olmayan yoldan yapılan cinsel davranışlara ilişkin yazı, ses veya görüntüleri içeren ürünleri üreten, ülkeye sokan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, başkalarının kullanımına sunan veya bulunduran kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (5) Üç ve dördüncü fıkralardaki ürünlerin içeriğini basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden ya da çocukların görmesini, dinlemesini veya okumasını sağlayan kişi, altı yıldan on yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
  (6) Bu suçlardan dolayı, tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.
  https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5237.pdf
  1 ... epsilon pi
 • yeni şeyler getiriyorum